Wilsona 7 czyli Rzeźnik z Niebuszewa

Written by admin
extra_toc

W ramach projektu "Kryminał czai się wszędzie" 14 września o godz. 18.00 rozpocznie się rozdział poświęcony legendarnemu Rzeźnikowi zNiebuszewa. Będzie to spotkanie z autorami, którzy w swojej twórczości inspirowali się postacią słynnego szczecińskiego zbrodniarza. Będzie można spotkać się z : Jarosławem Błahym, Jarosławem Molendą oraz Tomaszem Pankiem, którzy opowiedzą o swojej fascynacji i tym, jak niesławny bohater legendy miejskiej stał się źródłem ich natchnienia.

 

Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/rzeznik-z-niebuszewa/

Natomiast 16 września o godz. 17.00 będzie można wziąć udział w spacerze po Niebuszewie, dzielnicy w której mieszkał tzw. Rzeźnik. Start: filia nr 4 (Księcia Barnima III Wielkiego 25). Spacer będzie tłumaczony na język migowy. Obowiązują bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/spacer-rzeznik/. Na spacer zaprasza doświadczona przewodniczka miejska, Małgorzata Duda, specjalistka od legend (nie tylko miejskich), ale także od turystyki kulturowej, miłośniczka kryminałów i literatury regionalnej, redaktorka i wydawczyni książek o regionie.

Więcej dowiesz się ze strony: https://mbp.szczecin.pl/wydarzenia_01/spacer-sladami-rzeznika-z-niebuszewa/

Książka "Rzeźnik z Niebuszewa" dostępna jest w naszej bibliotece!