Rok Lema w bibliotece szkolnej

Written by admin
extra_toc

We wrześniu minęła setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction, którego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała obchody ROKU LEMA. Autorkami projektu są: Ewa Smólska i Joanna Nicka.

W programie: konkurs literacki, konkurs plastyczny (regulaminy poniżej), multimedialna wystawa grafik, głośne czytanie opowiadań S. Lema oraz multimedialne prezentacje.

 

 

 

Materiały do wystawy oraz prezentacji otrzymaliśmy z Narodowego Centrum Kultury - nck.pl Wystawa będzie dostępna w holu przy bibliotece od października do grudnia 2021. Grafiki zawierają kod QR, który umożliwi chętnym wysłuchanie poszczególnych powieści na audiobooku.

W każdy czwartek października w bibliotece szkolnej na długiej przerwie będzie można obejrzeć prezentacje multimedialne nawiązujące do twórczości Stanisława Lema. Tematyki prezentacji to: KOSMOS, ROBOTY, LEM, KOSMICI. Natomiast w listopadzie, w każdy czwartek  na długich przerwach zapraszamy do udziału w głośnym czytaniu opowiadań S. Lema.

Biografię i ciekawostki dotyczące Stanisława Lema znajdziesz TUTAJ.

ZAPRASZAMY!