Czytelnia

Written by admin

 Działalność czytelni szkolnej opiera się głównie na zaspokojeniu potrzeb uczniów i nauczycieli związanych z realizacją programu dydaktyczno-wychowawczego szkoły. Głównym zadaniem czytelni jest dostęp do źródeł informacji niezbędnych w procesie nauczania oraz uczenia się, a są to przede wszystkim:

 • Kartoteki zagadnieniowe
 • Teczki tematyczne.
 • Czasopisma naukowe, poradnikowe, informacyjne oraz dzienniki
 • Internet
 • Academica
 • Księgozbiór podręczny.

Czytelnia stanowi ważne miejsce w naszej szkole: uczniowie mogą tu spędzić czas poświęcając go nauce czy odrabianiu lekcji, mogą zapoznać się z treścią czasopism i książek stanowiących literaturę do ich prac. Posiadamy dwa osobne pomieszczenia, dzięki czemu praca w czytelni stanowi przyjemność - nikt nie "wchodzi sobie na głowę". Czytelnia nasza posiada bogaty zbiór kartoteki zagadnieniowej, która zawiera setki artykułów z czasopism dostępnych na miejscu (również archiwalnych). Dostępny jest również bogaty zbiór księgozbioru podręcznego.

W czytelni znajdują się komputery z dostępem do internetu, a także można skorzystać z dostępu do Academicy. Posiadamy ciekawy zbiór czasopism popularnonaukowych oraz metodycznych -  w sumie 13 tytułów. Tutaj możesz sprawdzić jakie to tytuły. Redagujemy również własną gazetkę - Bibliozetkę.

Czytelnia jest otwarta codziennie w godz. 8.00 - 15.00REGULAMIN CZYTELNI

 

 1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły.
 2. Każdy korzystający z czytelni winien wpisać się do zeszytu odwiedzin, a korzystający z komputera – do „zeszytu komputerowego”.
 3. Każdą chęć skorzystania z drukarki należy zgłosić nauczycielowi.
 4. Należy niezwłocznie zgłosić wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu sprzętu komputerowego.
 5. Nie wolno wynosić z czytelni czasopism ani książek. W wyjątkowych przypadkach nauczyciel może zezwolić na wypożyczenie do domu.
 6. Czasopisma po przeczytaniu należy odłożyć na miejsce.
 7. Nie wolno wnosić do czytelni okryć wierzchnich. Kurtki i płaszcze zostawiamy w szatni.
 8. W czytelni obowiązuje cisza.