Wystawa w bibliotece szkolnej

Written by Ewa Smólska
42 lata temu, 13 grudnia 1981 roku o 6:00 wprowadzony został w Polsce stan wojenny. Polacy poddani zostali represjom i okrucieństwu.
W Bibliotece oraz na parterze szkoły dostępna jest wystawa na temat reakcji emigracji polskiej i świata zachodniego na wprowadzenie stanu wojennego.
 
Zaprasza Ewa Smólska

Planszówki w czytelni. Konkurs!

Written by admin

W ramach projektu "Planszówki w bibliotece szkolnej" do czytelni zostały zakupione gry dla uczniów: Dixit, Wirus, Kruki, Sen, Szachy , Monopoly, Rummikub, Tajniacy, Kolejka, Tajemnicze podziemia (większość wybrana przez uczniów). Gry zostały zakupione przez Radę Rodziców i można z nich korzystać w godzinach pracy czytelni.

Wystawa w bibliotece szkolnej

Written by Ewa Smólska

Z okazji 11 listopada - Święta Odzyskania Niepodległości p. Ewa Smólska zaprasza do biblioteki i na parter szkolny na wystawę: "Roman Dmowski jeden z Ojców Niepodległości", która przybliża sylwetkę tego wielkiego męża stanu, jego walkę i pracę na rzecz odbudowania niepodległego Państwa Polskiego.

Czytaj PL 2023, czyli akcja szyta na miarę!

Written by Ewa Smólska
Jak co roku, Wasza ulubienica Vanessa wraz z p. Ewą Smólską zapraszają do ogólnopolskiej akcji czytelniczej Czytaj Pl.
Czytaj Pl to całkowicie bezpłatna wypożyczalnia e-booków i audiobooków dostępna przez cały listopad. Dzięki aplikacji Woblink miłośnicy literatury zyskają dostęp do 18 wyjątkowych książek, wśród których znajdą coś dla siebie fani Young Adult, reportaży, literatury pięknej, obyczajowej czy kryminałów (patrz żółty plakat).

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024

Written by admin

Zapraszamy wszystkich uczniów do biblioteki szkolnej. Tu wypożyczycie ciekawą lekturę, podyskutujecie na ciekawe tematy dotyczące literatury (i nie tylko), wyciszycie się i odpoczniecie od szkolnego harmidru. Biblioteka szkolna organizuje dla Was ciekawe wystawy, gazetki tematyczne, dostarcza intelektualnej rozrywki (w czytelni można pograć we flirt literacki).