Co lubimy czytać?

Written by admin

Zapraszam wszystkich moli książkowych do wspólnej zabawy. Pod linkiem poniżej dostępny jest Padlet, na którym można umieszczać swoje własne propozycje ciekawych książek - może to być jedna propozycja lub kilka, anonimowo lub nie.

VANESSA zaprasza do Czytaj.pl

Written by Ewa Smólska
Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Czytaj.pl "Upoluj swoją książkę". 12 bestsellerów w całości do czytania i słuchania za darmo przez cały listopad. Z aplikacją WOBLINK wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na plakatach obok Vanessy - manekina naszego "ambasadora" akcji oraz na plakatach dostępnych w wielu miejscach naszej szkoły, a także na FB: Biblioteka II LO im. Mieszka I w Szczecinie.
Do czytania zaprasza Ewa Smólska, ambasadorka akcji.

Biblioteka zaprasza na wystawę!

Written by Ewa Smólska

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji można obejrzeć w Wypożyczalni Biblioteki Szkolnej wystawę edukacyjną „Symbole naszej historii”. To jedenaście plansz, zawierających fotografie, faksymile dokumentów, faktografię od Drzwi Gnieźnieńskich do Orła Legionów Polskich na czapce „maciejówce”. Zaprasza Ewa Smólska.

Wyzwanie czytelnicze na rok 2022/2023

Written by admin

Pani J. Nicka zaprasza do wzięcia udziału w wyzwaniu czytelniczym na rok 2022/2023 pt.: "BIBLIOTEKA EMOCJI"

• Udział w wyzwaniu czytelniczym polega na zaprezentowaniu od 1 do 2 przeczytanych przez siebie książek (najlepiej z biblioteki szkolnej) wyzwalających każdą z następującej emocji: radość, smutek, strach, zaskoczenie (czyli min. 4 książki, max 8 książek)

Galeria 1 Obrazu

Written by Ewa Smólska
Od września w bibliotece szkolnej można obejrzeć kolejny obraz z cyklu Galeria 1 Obrazu. Tym razem jest to dzieło p. Teresy Babińskiej
pt.: "Perichoresis" z cyklu "Poranek Europy" [rys. tuszem 2022]

Oryginał dostępny do oglądania w wypożyczalni szkolnej stanowi kontynuację artystycznych pasji artystki, które od lat związane są z tematyką mitologiczną. „Perichoresis” to w przybliżeniu termin odnoszący się do relacji, tu Centaura, w połowie konia i mężczyzny oraz  kobiety z głową konia. To relacje, które nigdy nie osiągną harmonii i zaspokojenia.