Książki na wakacje polecają uczniowie Pobożniaka

Written by Ewa Smólska

Wakacje to idealny czas na czytanie, a książkę zawsze możemy zabrać ze sobą – bez względu na to, gdzie nasz wypoczynek zamierzamy spędzić. Czytać można wszędzie: w podróży, nad wodą, w kawiarni, w górach.

Galeria 1 Obrazu

Written by Ewa Smólska

Od czerwca w naszej bibliotece szkolnej rusza cykl spotkań z żywą sztuką pt.: "Galeria 1 Obrazu", prowadzony przez p. Ewę Smólską. Co jakiś czas w wypożyczalni szkolnej będą przedstawiane oryginalne obrazy do obejrzenia i kontemplacji. Jako pierwszy został zaprezentowany obraz z cyklu "Ogrody" [akryl na płótnie, 1989] Tadeusza Eysymonta. Jest to przykład polskiej sztuki abstrakcyjnej.

Fantastyczny Szczecin w ProMediach

Written by admin

W ramach projektu "Zaczytany Szczecin" miesiąc czerwiec został poświęcony tematyce fantastyczno-naukowej. Biblioteka ProMedia organizuje w związku z tym liczne imprezy. Można będzie wziąć udział ,m.in. w spotkaniach autorskich, spacerze "Fantastycznym szlakiem" czy warsztatach komiksowych. My polecamy przede wszystkim:

• 20 czerwca - spotkanie autorskie z Michałem Cholewą, autorem powieści s-fi, który opowie o cyklu swoich powieści "Algorytm wojny"

Zaczytany Szczecin z Dianą Brzezińską

Written by admin

Zaczytany Szczecin to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń promujących czytelnictwo, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Od maja do sierpnia Czytelnicy będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń, które tematycznie będą związane z naszym miastem. Każdy miesiąc poświęcony jest innemu gatunkowi literackiemu. Pasjonatom kryminałów poświęcony będzie maj, czerwiec zainteresuje fanów fantastyki, a lipiec przyciągnie wszystkich spragnionych miłosnych wzruszeń.

Konferencja nauczycieli bibliotekarzy w naszej szkole

Written by admin

28 kwietnia nasza biblioteka szkolna była gospodarzem i współorganizatorem (wraz z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o/Szczecin) KONFERENCJI NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY. Przybyli do nas nauczyciele z różnych szczecińskich placówek, a nawet ze szkoły ze Świdwina!